Yıllar içerisinde fikirleriniz, hayata bakışınız değişebilir. Bir zamanlar çok beğenerek yaptırdığınız dövmeyi bugün istemiyor olabilirsiniz. Böyle durumlarda Q-switched Nd Yad lazer ile dövme silme işlemi yapılabilir.

Lazer ile her renk dövme silinir mi?

Dövme silme işleminde dövmeyi oluşturan pigmentlerin renklerine göre farklı dalga boylarında lazer atışları yapılması gerekir. Sarı ve yeşil renkler, lazerle dövme silme işlemine en dirençli olanlardır. Siyah renkler ise en kolay silinenlerdir. Kırmızı ve mavide siyahdan sonra nisbeten daha kolay silinebilmektedir. 

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızı merak ediyorsanız dövmenizin fotoğrafını  0 532 330 0 331 ‘ whatsapp üzerinden gönderirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dövme silme işlemi kaç seans sürer?

Dövmeye bakarak kaç seans süreceğini söylemek pek mümkün değildir. Dövme yapılırken kullanılan boya, işlemin derinliği lazerle yapacağımız sonucu etkileyen başlıca faktörlerdir.

Seans Aralıkları nedir?

Her uygulama sonrası en az 1 ay geçmesi gereklidir.

Dövme silme işlemine bağlı iz kalır mı?

Q-switched Nd yag lazer gibi uygun bir yolla silinirse işleme bağlı bir iz oluşmaz. Diğer cihazlar ya da yöntemler yanık oluşturma riski taşıdığından pek önerilmez.

Uygulama Ağrılı mıdır?

İşlem öncesi lokal anestezi krem sürülmektedir. Eğer hasta yine de ağrı hissederse enjeksiyon ile de uyuşturma yapılabilir.

Uygulama Sonrası Nelere dikkat etmek gerekir.?

Uygulamanın yapıldığı gün işlem bölgesine herhangi bir kozmetik malzeme kullanmamanız gerekir. Size reçete edilen kremler ile önerilen süre boyunca düzenli pansuman yapmanız gerekir. İşlem sonrasında en az 1 ay güneşe maruziyet olmamalıdır.