Yer çekimine meydan okuyabilen var mı?

Yaşlanmayı durdurabilen?

30’lu yaşlardan itibaren yüzde hacim kayıpları başlar. Cilt elastikiyeti kaybolur. Yüzde sarkmalar başlar. Dolgular ile hacim kayıpları giderilerek bu sarkmalar bir miktar toparlanabilir ama fazla miktarda yapılan dolgular doğallıktan uzak abartılı görüntüye sahip olur.

Bunun önüne geçmek için ip ile sarkma olan alanlar uygun vektörlerde toparlanarak daha genç bir görünüme kavuşulabilir.

Kimlere İp ile yüz askılama yapılabilir?

İp ile yüz askılama genç, yaşlı farketmeden  elastikiyet kaybı olan her hastaya yapılabilir.

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızı merak ediyorsanız karşıdan ve yan profilden çekilmiş fotoğrafınızı 0 532 330 0 331 ‘ whatsapp üzerinden gönderirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İp ile yüz askılama Nasıl yapılır

Uygulama alanı sterilize edilir, işlem bölgesi iğne ile uyuşturulur. Böylece işlem esnasında hiçbir şey hissetmezsiniz. Yüzde sarkma olan alanlar işaretlenir ve bu noktalardan içinde ip olan bir kanül ile giriş yapılır, son noktaya ip kendi tutunur ve kanül girdiği yerden geri çekilir. Ayrıca bir noktadan çıkış yapılmaz. Böylece tek bir noktada açıklık olur. Giriş yeri ertesi gün kaybolur. İşlemden sonra morarma ve ödem olabilir, genelde 1 haftaya kadar geçer. Uygulamada 2-4 adet ip kullanılır.

İp Askılamanın Kalıcılığı Ne Kadardır?

3 ay içinde iplerin etrafında kolajen ağ oluşur. İpler 9 ayda erir, iplerin etrafında oluşan kolajen ağ kişinin metabolizmasına göre 1 ila 2 yıl arası kalır.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulamanın yapıldığı gün işlem bölgesine herhangi bir kozmetik malzeme kullanmamanız gerekir. Masaj yapmanızı önermem. 1 hafta sırt üstü yatmanız daha iyi olacaktır. Reçetenizde yazan ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekir. İşlemden 20 gün sonra kontrol uygulanır.

İpler Kopar mı?

İp Askılamada 6D STAR ASKISI iplerini kullanıyorum. 6D teknolojisi, cog iplerinin üretiminde geliştirilmiş en ileri tekniklerden biridir. 6D (6 Boyutlu) dizilimi ve 360°’lik Hexa-COG (kılçıkları) yapısı, geleneksel cog iplere göre daha güçlü ve kalıcı bir sonuç verir. Bu teknoloji sayesinde birçok ipin aksine kopma yaşanmaz.

Uzun Süreli Sonuçlar Nasıl?

İpler ile askılama uygulamalarını 2012 yılından beri kullanıyorum. İlk yıllarda hem Türkiye’de hem yurtdışında birçok eğitim aldım. Artık meslektaşlarıma bu uygulamaların eğitimini ben veriyorum. Hastalarımda işlemlerin etkinliği kadar güvenli olması da önemli. Uzun yıllara dayanan deneyimlerim doğrultusunda şu an kullandığım ipleri kendi geliştirdiğim tekniklerle kombinlediğimde 6D STAR ASKISInın en etkili ve güvenli yöntem olduğunu söyleyebilirim.