Burun askılama nedir ?

Burun düşüklüğünden şikayetçiyseniz ve ameliyat olmak istemiyorsanız, burun ucunu ip ile kaldırmak en etkili tercih olabilir.

Botoks kaslara etkili bir ilaçtır, güldüğünüzde ya da konuşurken burnunuz aşağıya doğru hareket ediyorsa botoks uygulaması ile minimal bir kalkma sağlayabilir.

Dolgu ile de bir miktar burun ucu kaldırmak mümkündür ama her hasta bu uygulama için uygun değildir ve yine kaldırma etkisi minimaldir. İp ile ise istediğimiz kadar burun ucunu kaldırabiliriz.

Her burunda ip askılama yapılabilir mi?

Ameliyat olmuş hastalar da dahil hemen hemen her hastaya ip ile burun ucu kaldırma yapılabilir. Burun sırtında hafif bir kambur varsa ip askılama ile bu görüntü de ortadan kaybolabilir. Eğer kambur büyükse askılamayı takiben dolgu ile ufak bir dokunuş da iyi olacaktır.

İp askılama burundaki eğriliği gidermez. Burunda eğrilik olan hastalarda dolgu ile ip askıyı kombinlemek sonucun daha iyi gözükmesini sağlayacaktır.

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızı merak ediyorsanız karşıdan ve yan profilden çekilmiş fotoğrafınızı 0 532 330 0 331 ‘ whatsapp üzerinden gönderirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

İp ile Burun Askılama Nasıl yapılır

Uygulama alanı sterilize edilir, işlem bölgesi iğne ile uyuşturulur. Böylece işlem esnasında hiçbir şey hissetmezsiniz. Burun ucundan içinde ip olan bir kanül ile giriş yapılır, son noktada alın bölgesine ip kendi tutunur ve kanül girdiği yerden geri çekilir. Ayrıca bir noktadan çıkış yapılmaz. Böylece tek bir noktada açıklık olur. Giriş yeri ertesi gün kaybolur. İşlemden sonra morarma ve ödem olabilir, genelde 1 haftaya kadar geçer. Uygulamada 2-4 adet ip kullanılır.

İp Askılamanın Kalıcılığı Ne Kadardır?

3 ay içinde iplerin etrafında kolajen ağ oluşur. İpler 9 ayda erir, iplerin etrafında oluşan kolajen ağ kişinin metabolizmasına göre 1 ila 2 yıl arası kalır.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulamanın yapıldığı gün işlem bölgesine herhangi bir kozmetik malzeme kullanmamanız gerekir. Masaj yapmanızı önermem. 1 hafta sırt üstü yatmanız daha iyi olacaktır. Reçetenizde yazan ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekir. İşlemden 20 gün sonra kontrol uygulanır.

İpler Kopar mı?

İp Askılamada 6D STAR ASKISI iplerini kullanıyorum. 6D teknolojisi, cog iplerinin üretiminde geliştirilmiş en ileri tekniklerden biridir. 6D (6 Boyutlu) dizilimi ve 360°’lik Hexa-COG (kılçıkları) yapısı, geleneksel cog iplere göre daha güçlü ve kalıcı bir sonuç verir. Bu teknoloji sayesinde birçok ipin aksine kopma yaşanmaz.

Uzun Süreli Sonuçlar Nasıl?

İpler ile askılama uygulamalarını 2012 yılından beri kullanıyorum. İlk yıllarda hem Türkiye’de hem yurtdışında birçok eğitim aldım. Artık meslektaşlarıma bu uygulamaların eğitimini ben veriyorum. Hastalarımda işlemlerin etkinliği kadar güvenli olması da önemli. Uzun yıllara dayanan deneyimlerim doğrultusunda şu an kullandığım ipleri kendi geliştirdiğim tekniklerle kombinlediğimde 6D STAR ASKISInın en etkili ve güvenli yöntem olduğunu söyleyebilirim.