Göz altı ışık dolgusu morluk giderir mi?

Göz altınızda yer alan yağ yastıkları eridiğinde damarlar deri altından yansıma verir, göz altlarınız mor gözükür. Eriyen yağ yastıklarının yerine o bölgenin yapısına uygun dolgu uygulandığında damarların yansıması ortadan kaybolur ve morluk gider.

Eğer çukurluk yok ve kalıtsal bir morluğunuz varsa Global Eyecon tedavisi sizin için daha uygun olacaktır. (Burada Global Eyecon’a link verelim)

Göz Altı Torbalanmasında Işık Dolgusu Yapılabilir mi?

Göz altındaki yağ yastığınız sadece göz yaşı oluğunuz değil tüm göz çukurunuz boyunca yarım ay şeklinde eridiyse göz altınızda torbalı bir görünüm oluşur. Bu durumda dolgu ile torba görünümü düzeltilebilir.

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızı merak ediyorsanız karşıdan ve yan profilden çekilmiş fotoğrafınızı 0 532 330 0 331 ‘ whatsapp üzerinden gönderirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Göz yaşı oluğunuzda çukurluk var ise kanül yardımı ile dolgu uygulanır. Eğer torbalanma sebebi için dolgu uygulanacaksa genellikle iğne ile yapılması gerekir. Her iki durumda da ilk gün dolgunun %60-70’i uygulanır geri kalan kısmı 10 gün sonra kontrolde yapılır. Göz altı çok kolay ödemlenen bir bölgedir bu yüzden aşamalı yapılması sorunsuz yol alınmasını sağlar.

Göz Altına Her Dolgu Uygulanabilir mi?

Göz altının dokusu farklıdır ve çok kolay ödemlenir. Bu sebepten oranın yapısına uygun bir dolgu uygulanması gerekir. Aksi taktirde ilk uygulandığı gün çok güzel görünen dolgunuz 10 gün içinde sosis benzeri şiş bir görünüme sebep olur.

Göz Altı Işık dolgusunun kalıcılığı ne kadar?

Dolgu olarak 1 yıl kalıcılığı olan hyalüronik asit dolgu kullanıyorum. Fakat dudak hareketsiz bir yer. Sizin kullanımınıza ve metabolizmanıza bağlı olarak bu süre daha da uzum olabilir. Düzenli uygulamalarda süre uzuyor.

Göz Altı Işık dolgusundan sonra nelere dikkat etmelisiniz? Uygulamadan günü dudaklarınıza herhangi bir kozmetik ürün kullanmayın. İşlemin ertesi günü ödeminiz olabilir. Eğer olursa da en fazla 2-3 gün içinde geçer.