Göz çevresi yaşlanmanın belirtilerinin ilk farkedildiği yerlerdir. Cildin diğer yerlerine göre daha hassas olan derisi sebebiyle özenli davranılması gerekir.

Kalıtsal sebepler, yorgunluk, dolaşım bozuklukları, alerjik yatkınlık gibi sebepler göz çevresinde torbalanma, koyuluk, mor halkalar ve ince kırışıklıklar oluşmaktadır.

Göz altınızda yer alan yağ yastıkları eridiğinde damarlar deri altından yansıma verir, göz altlarınız mor gözükür. Eriyen yağ yastıklarının yerine o bölgenin yapısına uygun dolgu uygulandığında damarların yansıması ortadan kaybolur ve morluk gider. Ama yukarıda saydığım diğer sebeplere bağlı oluşan morluk ve torbalanmalarda dolgu işe yaramaz.

Peki bu durumda ne yapılabilir?

Gelişen tıbbi teknolojiler sayesinde eskiden göz çevresi morluk ve torbalanmalarında geri çevirdiğimiz hastalara artık Global Eyecon ile etkili bir tedavi seçeneği sunuyorum

Global EYECON sistemi;

  • Göz çevresi için özel olarak üretilmiş pigment parçalayıcı ve sıkılaştırıcı bir peeling
  • Dolaşım düzenleyici ve pigment parçalayıcı bir solüsyon ile microneedling
  • Ev bakım ürünlerinden oluşuyor.

Tedavi programı haftada bir uygulanan haftada bir kez uygulanan toplam altı seans olarak yapılabileceği gibi 2 haftada 1 peeling ve microneedlingin aynı seansta yapıldığı 3 seans şeklinde de yapılabilir.

Global Eyecon kimlere yapılabilir?

Global Eyecon göz çevresinde sınıtısı olan her yaş grubunda hastaya yapılabilir.

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızı merak ediyorsanız karşıdan ve yan profilden çekilmiş fotoğrafınızı 0 532 330 0 331 ‘ whatsapp üzerinden gönderirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulamanın yapıldığı gün işlem bölgesine herhangi bir kozmetik malzeme kullanmamanız gerekir. Size önerilen ürünleri düzenli olarak kullanmanız ve seanslarınıza önerilen aralıklarla gelmeniz gerekir.