Bir kadını daha feminen ve çekici gösteren yerlerin başında şüphesiz ki dudaklar gelir.

Bana hastaların işte böyle bir dudak istiyorum diye gösterdiği resimlerin %90’ı; üst dudakta belirgin M hattı, alt dudak dolgun, dışa dönük ve ortada küçük bir boşluk…

Resimde gösterdiğiniz o dudağı yapabilir miyim?

Eğer gözünüzün, burnunuzun, alnınızın, çenenizin tüm yüzünüze oranı resimde gösterdiğiniz kişi ile aynı ise olabilir. Ama benim uygulamalarımda tercihim birbirine benzeyen sonuçlar çıkarmak yerine kişiye özel çalışmak. Sizin yüzünüzde altın orana uygun bir planlama yapıp doğal ve güzel bir dudak formu oluşturmak.

Dudaklarım çok ince, dolgun bir dudak istiyorum olur mu?

Yeni ve şişirilmemiş bir balon düşünün. Çok şişirirsek ya patlar ya da kötü görünür. Ama az miktarda şişirip bir süre bekleyin ve sonra havasını indirdiğinizde ilk halinden daha hacimli olduğunu görürsünüz.

Dudak dolgusu da aynen böyle. Her yaptırışınızda etkisi geçtikten sonra ilk haline göre biraz daha dolgun olur. Zaman içinde tekrarlayan uygulamalarla istediğiniz dolgun dudaklara doğallıktan ödün vermeden kavuşursunuz. İlk uygulamada 2-3 enjektör birden dolgu yapılırsa dışarıda kötü örneklerini gördüğümüz ördek dudaklara benzer.

Dudak dolgusu çok acıyormuş doğru mu?

Lokal anestezi kremi olarak özel bir karışım uyguluyorum. Bu krem ile yarım saat beklediğinizde neredeyse hiç hissetmiyorsunuz. Dolgunun kendi içinde de lidokain adı verilen anestezi maddesi bulunduğundan uygulama komforlu oluyor.

Ben kendi dudaklarıma dolgumu anestezi kremi bile sürmeden yapıyorum.

Dudak dolgusunun kalıcılığı ne kadar?

Dolgu olarak 1 yıl kalıcılığı olan hyalüronik asit dolgu kullanıyorum. Fakat dudak hareketli bir yer. Sizin kullanımınıza ve metabolizmanıza bağlı olarak bu süre ilk yapılışta 4-6 ay oluyor. Düzenli uygulamalarda süre uzuyor.

Dudak dolgusundan sonra nelere dikkat etmelisiniz?

Uygulamadan günü dudaklarınıza herhangi bir kozmetik ürün kullanmayın. Size önerdiğim kremler ile dudaklarınızı bol bol nemlendirin. İşlemden bir sonraki günden itibaren size gösterdiğim şekilde masajlar yapın. İşlemin ertesi günü ödeminiz olacaktır. Ödem en fazla 2-3 gün içinde geçer. Hastalar ilk gün korksa da 10 gün sonra o ödemli hali özlediklerini söylerler.