Ameliyatsız badem göz estetiği nedir ?

Hollywood starlarının son zamanlarda favori işlemi badem göz estetiği gözlerin daha çekici görünmesini sağlıyor. Ucu uzatılarak sürülen eyeliner  ile vermek istenen etkili bakışlar badem göz ile sağlanabiliyor. Ameliyat olmak istemeyen hastalarda ip yardımı ile göz kenarının dışarı ve yukarı çekilmesi cat eyes, fox eyes ya da badem göz adı verilen göz şeklini oluşturuyor.

Kimlere İp ile Badem Göz yapılabilir?

Ameliyatsız badem göz genç, yaşlı farketmeden  her hastaya yapılabilir.

Bu uygulama için uygun bir aday olup olmadığınızı merak ediyorsanız karşıdan ve yan profilden çekilmiş fotoğrafınızı 0 532 330 0 331 ‘ whatsapp üzerinden gönderirseniz daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ameliyatsız Badem Göz Nasıl yapılır

Uygulama alanı sterilize edilir, işlem bölgesi iğne ile uyuşturulur. Böylece işlem esnasında hiçbir şey hissetmezsiniz. Göz dış kenarından içinde ip olan bir kanül ile giriş yapılır, son noktada şakak bölgesine ip saçlı deriye kendi tutunur ve kanül girdiği yerden geri çekilir. Ayrıca bir noktadan çıkış yapılmaz. Böylece tek bir noktada açıklık olur. Giriş yeri ertesi gün kaybolur. İşlemden sonra morarma ve ödem olabilir, genelde 1 haftaya kadar geçer. Uygulamada 2-4 adet ip kullanılır.

Badem göz uygulaması kaşlarda kalkmaya sebep olmaz. Eğer ayrıca kaşlarda da kalkıklık istiyorsanız kaş bölgesine de ip uygulaması gerekecektir. Kaş askılama için detaylı bilgi(burada kaş askılama sayfasına yönlendirme yapalım)

İp Askılamanın Kalıcılığı Ne Kadardır?

3 ay içinde iplerin etrafında kolajen ağ oluşur. İpler 9 ayda erir, iplerin etrafında oluşan kolajen ağ kişinin metabolizmasına göre 1 ila 2 yıl arası kalır.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Uygulamanın yapıldığı gün işlem bölgesine herhangi bir kozmetik malzeme kullanmamanız gerekir. Masaj yapmanızı önermem. 1 hafta sırt üstü yatmanız daha iyi olacaktır. Reçetenizde yazan ilaçları düzenli olarak kullanmanız gerekir. İşlemden 20 gün sonra kontrol uygulanır.

İpler Kopar mı?

İp Askılamada 6D STAR ASKISI iplerini kullanıyorum. 6D teknolojisi, cog iplerinin üretiminde geliştirilmiş en ileri tekniklerden biridir. 6D (6 Boyutlu) dizilimi ve 360°’lik Hexa-COG (kılçıkları) yapısı, geleneksel cog iplere göre daha güçlü ve kalıcı bir sonuç verir. Bu teknoloji sayesinde birçok ipin aksine kopma yaşanmaz.

Uzun Süreli Sonuçlar Nasıl?

İpler ile askılama uygulamalarını 2012 yılından beri kullanıyorum. İlk yıllarda hem Türkiye’de hem yurtdışında birçok eğitim aldım. Artık meslektaşlarıma bu uygulamaların eğitimini ben veriyorum. Hastalarımda işlemlerin etkinliği kadar güvenli olması da önemli. Uzun yıllara dayanan deneyimlerim doğrultusunda şu an kullandığım ipleri kendi geliştirdiğim tekniklerle kombinlediğimde 6D STAR ASKISInın en etkili ve güvenli yöntem olduğunu söyleyebilirim.